Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Historie

Sdílet
Hodnocení
1 2 3 4 5
Do další soutěže zbývá:
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8
Do konce roku zbývá!
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8
Seznam S-Rank

 

 

 

 

Volary leží v Jižních Čechách,jižním směrem od města Prachatice a nedaleko hranice s Německem.Město se rozkládá na okraji národního parku Šumava v chráněné krajinné oblasti Šumava. Město je obklopeno zalesněnými stráněmi okolních kopců.


 

 

 

Na přelomu 13. a 14.století tu byla u trasy Zlaté obchodní stezky založena osada.Osada byla vystavěna kolem jedné větší ulice a tím vzniklo ulicové náměstí města.Jako městečko byly Volary označeny roku 1421 a od roku 1871 jsou městem. Městečko patřilo k vyšehradské kapitule do období husitských nepokojů.V roce 1503 se majiteli městečka stává rod Rožmberků.V roce 1600 přešlo městečko do majetku císaře Rudolfa a od něj městečko získali v roce 1719 Schwarzenberkové. Značná část příjmů do městské pokladny byla z obchodního ruchu na Zlaté stezce a městečko mělo právo vybírat clo. V pozdějších letech se rozvíjel v okolí města chov dobytka a podle chovatelů dobytka má město pravděpodobně i své jméno.

  

V 16.století přišli do města chovatelé dobytka ze Štýrska a Tyrol,jejichž usedlosti se výrazně odlišovaly od budov zdejších chovatelů.Charakteristickým znakem těchto domů bylo,že celé hospodářství včetně obytných prostor a dvorku bylo pod jednou společnou střechou.V roce 1863 město postihl rozsáhlý požár,kterému podlehla značná část domů ve městě. Do dnešních dnů se dochoval soubor volarských domů,způsob stavby těchto domů sem byl přinesen novými osadníky z alpských oblastí.

 

 S historií Volar jsou také neodmyslitelně spjaty poslední dny 2.světové války. Na zvláštním hřbitově je Památník obětí pochodu smrti z roku 1945. Při nekonečně dlouhé cestě z koncentračního tábora v Ravensbrücku a Helmbrechtsu zde 4.května zahynulo celkem 95 židovských žen z Polska,Maďarska,Ruska,Německa a Čech.

          

   

   

 
TOPlist